O nas

ZTK „COMPTUR” jest firmą świadczącą najwyższej jakości usługi z zakresu doradztwa  energetycznego i optymalizacji zużycia energii. Zajmujemy się realizacją zleceń z zakresu: wykonywania obliczeń na potrzeby wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali (popularnie nazywanych certyfikatami energetycznymi), oraz kompleksową oceną energetyczną budynków – czyli wykonywaniem audytów energetycznych, remontowych i kompensacyjnych w ramach ustawy o wspieraniu termomodernizacji a także badaniami termowizyjnymi obiektów.

Często wykonywane przez naszych audytorów audyty energetyczne stanowią załączniki do wniosków o finansowanie inwestycji w ramach programu „System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme).
Aby odciążyć inwestora od zbędnych dla niego czynności, i kompleksowo go obsłużyć, opracowujemy wnioski aplikacyjne do NFOŚiGW i WFOŚiGW, oraz do banku finansującego kredyt na potrzeby termomodernizacji obiektu, których podstawą są wykonane przez nas audyty.

Firma ZTK „COMPTUR” oblicza również audyty wielkości zamówionej mocy cieplnej, lub podobne opracowania wymagane przez przedsiębiorstwa energetyki cieplnej jako załącznik do wniosku o zmniejszenie lub korektę mocy zamówionej. Czasami zarządca nieruchomości budynkowej nie zdaje sobie sprawy, że po wykonanych wcześniej pracach termo modernizacyjnych na obiekcie, przepłaca i to niemałe kwoty przy opłatach za ciepło i ciepłą wodę użytkową.
Gdy zachodzi taka potrzeba, nie ograniczamy się tylko do opracowania audytu remontowego, czy energetycznego, często opracowujemy też projekt budowlany optymalnego wariantu termomodernizacji obiektu. Ponadto przy obliczaniach audytów zachodzi konieczność wykonania inwentaryzacji budowlanej obiektu – stąd z tej potrzeby wynikła następna nasza oferta – wykonywanie inwentaryzacji budowlanej obiektów z uwzględnieniem zainstalowanych systemów grzewczych i technicznych.

Badania kamerą termowizyjną jest szybką i bardzo poglądową metodą wskazania cech cieplnych obiektu – oferujemy Państwu te usługi.
Wykonaliśmy od 2009 roku kilkaset obliczeń na potrzeby wystawienia Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków i Lokali, oraz Audytów Remontowych i Energetycznych. Nasze audyty są pozytywnie weryfikowane przez bank finansujący inwestycję termomodernizacyjną, w wyniku czego nasz klient uzyskuje premię ter modernizacyjną. Wśród obiektów dla których wystawiane były przez nas Świadectwa Charakterystyki Energetycznej znajdują się: nowo oddawane do użytkowania domki jednorodzinne na terenie Polski południowej i centralnej, domki po rozbudowie czy remoncie, domy wielorodzinne, galerie handlowe – także w Warszawie, salony samochodowe oraz różnego rodzaju biurowce czy obiekty przemysłowe. Nasi specjaliści przede wszystkim stosują zasadę, że obliczenia muszą być dokładne i rzetelne, co w niedługim okresie przyniesie pozytywne efekty, po wprowadzeniu weryfikacji świadectw energetycznych i ich centralnego rejestru.

Nasi audytorzy są wpisani na listę Ministerstwa Infrastruktury, a także na listę Zrzeszenia Audytorów Energetycznych w Warszawie, prowadzoną przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii.